Výhody pronájmu komerčních nemovitostí

Je snadné předpokládat, že když vlastníte společnost, měli byste si komerční nemovitost pro Vaše podnikání koupit, avšak pronájem je také skvělá alternativa, a lze říct, že dokonce z převažujících aspektů mnohem výhodnější.

V tomto článku se budeme zabývat výhodami pronájmu komerčních nemovitostí, abychom Vám ukázali, že pronájem může být pro Vás a Vaše podnikání ta nejlepší volba.

Jaké jsou tedy největší výhody pronájmu?

 

1. Poskytuje flexibilitu

Pronájem nebytových prostor nabízí flexibilitu, která Vám umožní rozšířit případně i snížit rozsah Vašeho podnikání podle aktuální potřeby. S nájemní smlouvou máte možnost zvolit si podmínky, které vyhovují Vašim podnikatelským požadavkům, což Vám poskytuje svobodu přemístit se, rozšířit se nebo snížit velikost Vašeho byznysu.

2. Finanční výhody

Pronájem je obecně levnější než koupě vlastní nemovitosti, a to i proto, že nájemné je obvykle nižší než měsíční splátky případné hypotéky. Při pronájmu zaplatíte po podpisu nájemní smlouvy pouze vratnou kauci a první nájemné. I s těmito náklady je více než jisté, že zaplatíte podstatně méně, než kdybyste nemovitost koupili a vlastnili, což vám dává finanční svobodu alokovat finanční zdroje na jiné důležité výdaje Vašeho podnikání.

Finanční výhody pronájmu nemovitostí oproti vlastnění nemovitosti se navíc dramaticky zvýraznily se zavedením opatření tzv. konsolidačního balíčku současné vlády, kdy nevyhnutelný náklad ve formě každoročně státu placené dani z nemovitostí je nyní téměř dvojnásobný oproti minulým letům a navíc je předpoklad, že dále poroste, když má v dalších letech kopírovat zvyšující se inflační křivku.

3. Nemusíte mít nutně žádné povinnosti údržby

V závislosti na podmínkách nájemní smlouvy budete mít jako nájemce pravděpodobně méně povinností údržby nemovitosti, pokud se rozhodnete pro pronájem. Můžete být zodpovědní za provádění interierních oprav, ale jen do určité částky dané ve smlouvě a vnější a hlavně nákladnější opravy jsou pak ponechány na bedrech pronajímatelie, stejně tak jako zůstane na zodpovědnosti pronajímatele celkový vždy nutně bezpečný stav nemovitosti a jejího okolí.

4. Snížené riziko

Volba pronájmu komerční nemovitosti představuje menší riziko ve srovnání s jeho koupí, když je málo pravděpodobné, že budete čelit určitým finančním rizikům. Mezi ně může patřit například zvýšení splátek hypotéky v důsledku zvýšení úrokových sazeb, pokud jste pořízení nemovitosti financovali cizími zdroji, nebo také stále rostoucí náklady na údržbu nemovitosti, které jsou přeneseny na pronajímatele. To rovněž může být Vaše velká výhoda, když svůj drahocenný čas a finance využijete efektivně v poli Vašeho podnikání. To může vést ke zvýšení produktivity a efektivnějšímu využití vašeho času a zdrojů.

5. Lokalita

Pronájem vám může poskytnout větší příležitost být v nejlepší strategické lokalitě. Což může pomoci přilákat klienty, zákazníky a nové zaměstnance, protože díky vaší poloze budete přesně tam, kde potřebujete být.

Pronájem nebytových prostor umožňuje Vaši společnosti vyzkoušet si lokalitu nebo trh, aniž byste se museli dlouhodobě zavazovat. Pokud zjistíte, že lokalita není ideální nebo se změní trh, je snazší ukončit nájemní smlouvu než prodat nemovitost. Tato flexibilita může být cenná pro podniky v rychle se rozvíjejících odvětvích nebo pro ty, které chtějí otestovat nové trhy.

Když je čas přestěhovat firmu, pronájem nebytových prostor usnadní proces stěhování. Není třeba prodávat nemovitost ani se starat o trh s nemovitostmi, což umožňuje rychlejší přechod do nových prostor. To může být výhodné zejména pro podniky, které se potřebují rychle přizpůsobit měnícím se podmínkám na trhu nebo potřebám klientů.

6. Sdílené vybavení a služby

Pronájem nebytových prostor často poskytuje přístup ke sdílenému vybavení a službám, jako jsou např. ostraha a služby recepce. Tyto sdílené, avšak pro jednotlivce velmi finančně náročné záležitosti,  Vám mohou pomoci ušetřit provozní náklady a zároveň poskytnout profesionální prostředí pro Vaše podnikání.

7. Možnosti navazování dalších kontaktů

Pronájem nebytových prostor v komerční budově nebo komplexu může nabídnout příležitosti k navazování kontaktů s jinými firmami a živnostníky, což může vést ke spolupráci, partnerství a výměně nápadů ve spojení s inovacemi a růstem Vašeho podnikání.

 

Věříme, že nyní již jste bezpochybně přesvědčeni o výhodnosti pronájmu komerčních prostor a pak tedy vhodným partnerem pro poskytnutí pronájmu můžeme být právě my!

Jak vám může ČEMAT pomoci s pronájmem komerční nemovitosti?

ČEMAT to je především jistota jako dlouholetý logistický a skladový areál v Bohumíně!

V ČEMATU máme k dispozici několik typů prostor od malých či větších kanceláři, přes paletovací místa nebo volnou venkovní plochu, které by mohly být ideální pro váš další komerční pronájem prostor a skladování zboží. Naše prostory jsou také spojeny s různými výhodami, jako je průběžná podpora po celou dobu pronájmu. Nabízíme mimo jiné tyto služby:

  • nakládka a vykládka zboží – případně zapůjčíme VZV na přání
  • vedení skladu a evidence skladových zásob
  • ostraha areálu 24/7
  • kamerový a požární systém
  • a mnoho jiných výhod, které můžeme přizpůsobit Vašim individuálním potřebám.

Nacházíme se v Bohumíně, na skvělém místě v téměř bezprostřední blízkosti dálnice D1 odkud se snadno dostanete k hlavním dopravním spojům a navíc u hranic s Polskem a Slovenskem. Bohumín se strategický průsečík na východě republiky s vyspělou železniční infrastrukturou, díky čemuž budete Vašim zákazníkům či dodavatelům na dosah.

Chcete-li se dozvědět více o nemovitostech, které máme k dispozici, a o tom, jak by pro Vás mohly být výhodné, projděte si náš web nebo se na nás rovnou obraťte.

Sandra Warmusová – obchodní oddělení

info@cematsro.cz

+420 702 130 130