ČEMAT_25 let na trhu

Firma ČEMAT slaví 25 let na českém trhu

Společnost ČEMAT v roce 2019 slaví čtvrtstoletí svého působení na českém trhu. Bohaté zkušenosti společnosti mělo a má možnost využívat široké portfolio zákazníků z nejrůznějších oblastí a po dobu své existence si firma vybudovala dobré jméno na poli skladování a logistiky v Moravskoslezském kraji.

Historie značky ČEMAT se datuje do roku 1994. Firma byla založena s cílem vytvořit úspěšný byznys v oblasti, která se jevila být v tehdejším prostředí výzvou s dobrým podnikatelským záměrem – v oblasti obchodu a techniky se zaměřením na logistiku.

ČEMAT_25 let na trhu

Neustále se vyvíjející obchodní činnost mladé společnosti přinášela celému týmu nejen radost z úspěchů, ale i slušnou obživu. Postupné sílící velmi seriózní vztahy se zahraničními partnery a nastartovaný byznys se tedy začal slibně rozvíjet, čemuž také napomáhala ekonomická situace, hlad po všem novém a potřeby rychle rostoucího trhu postkomunistické ekonomiky. Předpokladem k úspěchu a expanzi přispěla zřejmě také skutečnost, že vydělané finanční prostředky firma obratem reinvestovala zpět do rozvoje společnosti a jejího dalšího progresivního růstu.

Součástí mise společnosti nebyla nikdy prioritně honba za ziskem a penězi, byli to vždy především lidé, mezilidské vztahy, vzájemná úcta a respekt a efektivní skloubení zručnosti českých a slovenských rukou se schopností nových mladých manažerských dovedností.

Dalším významným milníkem v rozvoji společnosti byl rok 2015, kdy se areál v Bohumíně významně rozrostl – vznikl nový moderní prostor, který je strategicky situován vedle dálnice D1 a polských hranic. Projekt původně zamýšlený jako rozšíření stávajících skladových prostor se během let rozrostl a vzniklo tak 8 skladovacích hal o velikosti až 6 000 m2, venkovní skladovací plochy o velikosti až 15 000 m2, administrativní budovy se zázemím i nové dílny.

Společnost se neustále snaží držek krok s dobou a rozšiřuje svůj areál tak, aby jejich logistické nemovitosti splňovaly požadavky na energetickou soběstačnost.